3 de desembre de 2020 3/12/20

Pluja de medalles per al CA Safor Teika en els campionats autonòmics junior i juvenil a l’aire lliure

Pluja de medalles per al CA Safor Teika en els campionats autonòmics junior i juvenil a l’aire lliure - (foto 1)
  • Els atletes groguets van assolir quatre metalls al juvenil d’Elx i 10 més en el júnior de Castelló

  • Belén Sospedra aconsegueix una mínima nacional en els 100 metres tanques

  • Yago de la Fuente (triple salt), Óscar Gimeno (martell) i Aina Olaso (javelina) viatgen este cap de setmana al Campionat d’Espanya Sub20, a Madrid

El Club d’Atletisme Safor Teika va competir el passat cap de setmana en dos campionats autonòmics a l’aire lliure, el de la categoria Sub18 (Juvenil), celebrat a Elx, i el Sub20 (Junior), a Castelló. En l’autonòmic juvenil es van aconseguir 4 medalles (dues d’or, una de plata i una altra de bronze), i en el júnior, 9 metalls (tres ors, tres plates i tres bronzes), si bé cal matisar que pel protocol de mesures sanitàries anticovid no hi hagué acte de lliurament de medalles.

En el júnior, a Castelló, van ser or Yago de la Fuente en triple salt (14.16 m.) i Óscar Gimeno en martell de 6 kg (56,70 m.). Va ser plata Aina Olaso en javelina amb 31.73 m., i bronze Mario Rico en els 110 m.t. amb un temps de 16.13. També va participar Binta Watt en els 100 m.l.

En el juvenil, a Elx, van ser or Borja Ortega als 1.500 m.l. (4:07.21), Mónica Pascual en els 400 m.l. (1:19.01) i Claudia Martínez en triple salt (11.84 m.). Van aconseguir la plata Belén Sospedra en els 100 m.t. (14.46, amb mínima nacional), Nerea Almiñana en martell (44.36 m.l.), i Neus Sansaloni en els 800 m.l., amb un crono de 2: 27.88. Van ser bronze Álvaro Burguera (1,71 m.) i Sofia Rchi (1,60 m.), tots dos en alçada, i Claudia Martínez en llargada, amb 5.39 metres.

També participaren Jhossue Richards Manaca (200 m.l.), Manel Soler (400 m.l.), Vicente José Gimeno (alçada), Carla Pons (100 m.l. i 200 m.l.), Lisaura Aguilera (200 m.l.), Judit Blasco (200 m.l.),

Neus Sansaloni (400 m.l.), Carla Breco (3.000 m.l.), Laura Sanchis (llargada i triple salt), Aitana Ferrairó (llargada i triple salt), Laia Almenar en javelina, i Kristina Shahnazaryan en els 400 m.l. i 800 m.l. Un altre grup va prendre part en un control de marques.

Amb estos esdeveniments el club dóna per acabada la seua participació en els campionats autonòmics. D'altra banda, este cap de setmana se celebra a l’estadi de Vallehermoso de Madrid el Campionat d’Espanya Individual Sub20 (Junior). Per a esta cita estan inscrits tres atletes: Yago de la Fuente (triple salt), Óscar Gimeno (martell), i Aina Olaso, en javelina.

MÉS FOTOS
Pluja de medalles per al CA Safor Teika en els campionats autonòmics junior i juvenil a l’aire lliure - (foto 2)
Pluja de medalles per al CA Safor Teika en els campionats autonòmics junior i juvenil a l’aire lliure - (foto 3)
Pluja de medalles per al CA Safor Teika en els campionats autonòmics junior i juvenil a l’aire lliure - (foto 4)
Pluja de medalles per al CA Safor Teika en els campionats autonòmics junior i juvenil a l’aire lliure - (foto 5)
Pluja de medalles per al CA Safor Teika en els campionats autonòmics junior i juvenil a l’aire lliure - (foto 6)
Pluja de medalles per al CA Safor Teika en els campionats autonòmics junior i juvenil a l’aire lliure - (foto 7)
Pluja de medalles per al CA Safor Teika en els campionats autonòmics junior i juvenil a l’aire lliure - (foto 8)
Pluja de medalles per al CA Safor Teika en els campionats autonòmics junior i juvenil a l’aire lliure - (foto 9)
Pluja de medalles per al CA Safor Teika en els campionats autonòmics junior i juvenil a l’aire lliure - (foto 10)
Pluja de medalles per al CA Safor Teika en els campionats autonòmics junior i juvenil a l’aire lliure - (foto 11)
Pujar