21 de juliol de 2019 21/7/19

Benicarló ja ho té tot a punt per a la Gala de l'Esport 2019

Benicarló ja ho té tot a punt per a la Gala de l'Esport 2019 - (foto 1)
  • Aquest dissabte 29, a partir de les 19.00 hores, a l’Auditori Pedro Mercader tindrà lloc la Gala de l'Esport, un dels actes més especials del calendari esportiu benicarlando

  • En la gala es donaran a conéixer els premis al millor esportista, millor trajectòria esportiva i entitat esportiva més destacada

La Regidoria d'Esports ja ho té tot a punt per a la Gala de l'Esport, un dels actes tradicionals en l'agenda esportiva local que serveix per reconéixer i posar en valor el treball que les entitats esportives locals desenvolupen al llarg de l'any. Els guardons reconeixen els èxits esportius durant l'any passat i s'atorguen en funció del reglament de valoració de candidatures del Consell Municipal d'Esports.

Els nominats per a millor esportista són:

  • Alejandro Valladolid Soriano (Club de Pesca «El Mero»)
  • Aitor Gil Ojeda (Club Triatló Basiliscus)
  • Sénior EBA (Club Baloncesto Benicarló)
  • Pedro Antonio Royo Allue (Club Petanca Bolas y Bochas)
  • Gerardo Serrat Cifre (Club d'Atletisme Baix Maestrat)
  • Alba Bautista Cañas (Club Mabel)
  • Lucia Cerdá Félix (Club Tennis Taula Benicarló)
  • Magdalena Viñals Martínez (Club Petanca Benicarló)
  • Marina Segura i Vidal (Club Natació Benicarló)
  • Andrea Lores Baca (Club Ciclista Deportes Balaguer)
  • Equipo de Competición (CBE Madison Benicarló)
  • David Tena Pérez (Club Cazadores San Huberto)
  • Carlos Labarga Ruiz (Cocemfe Maestrat)
  • Jordi Sánchez Cifre (U. C. Benicarló)
  • Elisabeth García Arnedo (Club Handbol Benicarló)
  • Les candidatures a millor trajectòria esportiva són:
  • José Escura Velilla (Club de Pesca «El Mero»)
  • Aurelio Sevilla León (Club Triatló Basiliscus)
  • Juan José Martorell Domingo (Benicarló Base Fútbol)
  • Gustavo Fabregat Roig (Club Petanca Benicarló)
  • Angela Gómez Blat (CBE Madison)
  • Manuela Belda Marzá (Club Mabel)
  • Abdolreza Tamdjidi (Club Tennis Taula Benicarló)
  • Damián Marzá Roca (Club Baloncesto Benicarló)
  • Fernando Miquel Peraire (CAS Mare Nostrum Benicarló)
  • Agustín Marzá Bosch (Club de Cazadores San Huberto)
  • José Ignacio Valverde Sánchez (Club Handbol Benicarló)

Finalment, les entitats nominades són el Club Handbol Benicarló, el Club Cazadores San Huberto, el Club Baloncesto Benicarló i el Club Atletisme Baix Maestrat.

La gala també valdrà per reconéixer, entre d’altres, a l'esportista més veterana dins de les activitats esportives municipals i, com no, també a altres esportistes benicarlandos que, tot i que no competeixen en clubs locals, han obtingut durant la temporada 2018-2019 èxits en competicions esportives de nivell nacional i internacional.