Duc de Gaeta gran triomfadora de la cavalcada del ninot
La crÃtica i la sà tira han ocupat els cèntrics carrers de la ciutat de València. Durant més de 2 hores han gaudit els assistents de les à cides comparses que han convertit la desfilada de les comissions en una crÃtica a l'actualitat polÃtica i social en la qual vivim.
Com cada any esta cita reuneix el gran treball de les comissions participants que han servit d'avantsala a l'arribada de les primera peça de la falla municipal.
El jurat ha tingut una dura deliberació però al final ha decidit reconéixer el gran treball presentat per la Falla Duc de Gaeta-la Pobla de Farnals, la gran vencedora.
La classificació completa ha quedat aixÃ:
MILLOR COLOFÃ
1r premi - Duc de Gaeta-Pobla de Farnals
2n premi - Santa Maria Micaela - Martà l'HumÃ
3r premi - Dr. Gil i Morte - Dr. Vila BarberÃ
4ºpremi - Albacete - MarvÃ
5é premi - Quart - el Palomar
6é premi - Arxiduc Carles- Xiva
7é premi - Periodista Gil Sumbiela - Assutzena
8é premi - Sant Antoni
9é premi - Santiago Rusiñol - Conde Lumiares
10é premi - L'Eliana - Cid
MILLOR FIGURA
1r premi - Duc de Gaeta-Pobla de Farnals - "Donar l'espectacle"
2n premi - Duc de Gaeta-Pobla de Farnals - "Un vertader espectacle"
3r premi - Santa Maria Micaela - Martà l'Humà - "El Deu Wifi"
4t premi - Dr. Gil i Morte- Dr. Vila Barberà - "Fantasia"
5é premi - Dr. Gil i Morte- Dr. Vila Barberà - "Mary Poppins a València"
MILLOR VESTUARI
1er premi - Dr. Gil i Morte- Dr. Vila BarberÃ
2on premi - Duc de Gaeta-Pobla de Farnals
3er premi - Santa Maria Micaela - Martà l'HumÃ
4t premi - Albacete - MarvÃ
5t premi - Arxiduc Carles - Xiva
MILLOR CRITICA
1r premi - Duc de Gaeta-Pobla de Farnals
2n premi - Santa Maria Micaela - Martà l'HumÃ
3r premie - Dr. Gil i Morte- Dr. Vila BarberÃ
4t premi - Albacete - MarvÃ
5é premi - Arxiduc Carles - Xiva
MILLOR COMPARSA
1er premi - Duc de Gaeta-Pobla de Farnals
2on premi - Dr. Gil i Morte - Dr. Vila BarberÃ
3er premi - Santa Maria Micaela - Martà l'HumÃ
4t premi - Albacete - MarvÃ
5t premi - Sant Antoni
6é premi - Arxiduc Carles - Xiva
7é premi - Quart - el Palomar
8é premi - Periodista Gil Sumbiela - Assutzena
9é premi - Santiago Rusiñol - Conde Lumiares
10é premi - L'Eliana - Cid