4 de juny de 2020 4/6/20

Els XXXV Jocs Esportius es clausuren al pavelló amb més de 2.600 persones

Els XXXV Jocs Esportius es clausuren al pavelló amb més de 2.600 persones - (foto 1)
    MÉS FOTOS
    Els XXXV Jocs Esportius es clausuren al pavelló amb més de 2.600 persones - (foto 2)
    Els XXXV Jocs Esportius es clausuren al pavelló amb més de 2.600 persones - (foto 3)
    Els XXXV Jocs Esportius es clausuren al pavelló amb més de 2.600 persones - (foto 4)
    Els XXXV Jocs Esportius es clausuren al pavelló amb més de 2.600 persones - (foto 5)
    Els XXXV Jocs Esportius es clausuren al pavelló amb més de 2.600 persones - (foto 6)

    El pavelló municipal de Godella es va omplir el darrer dissabte amb més de 2.600 persones per rebre la cloenda de la XXXV edició dels Jocs Esportius, unes competicions lúdic-esportives que cada any congreguen multitud de xiquets i xiquetes de tota l'Horta.

    Enguany participaren 67 equips de bàsquet des de Benjamí fins Infantil, i 32 equips de futbol sala des de Prebenjamí fins Aleví. En total, més de 1.000 esportistes que reberen el dissabte les seues medalles i trofeus de la mà del regidor d'Esports, Fernando Oliveros, i la regidora d'Educació, Teresa Bueso.

    El col·legi Edelweiss de Godella fou el gran triomfador guanyant totes les categories de futbol sala. En bàsquet, la competició estigué molt més igualada, i destacà l'equip de l'Ajuntament de Cheste amb dos trofeus.

    QUADRE DE RESULTATS

    FUTBOL SALA

    Lliga Prebenjamí
    Subcampió: Mas Camarena B
    Campió: Edelweiss A
    Lliga Benjamí
    Subcampió: EPLA A
    Campió: Edelweiss A
    Lliga Aleví
    Subcampió: Edelweiss B
    Campió: Edelweiss A
    Copa Aleví
    Subcampió: EPLA
    Campió: Edelweiss A

    BÀSQUET

    Benjamí
    3er classificat: Meliana
    Subcampió: Barranquet
    Campió: CB Bétera
    Aleví femení
    Campió: Col·legi Armelar
    Aleví masculí 2ª fase
    Subcampió: CB La Pobla
    Campió: Ajuntament Cheste
    Aleví masculí 1ª fase
    Subcampió: Ribarroja Camp Túria
    Campió: Barranquet
    Infantil femení
    Campió: EB Llíria
    Infantil masculí 2ª fase
    Subcampió: CB La Pobla
    Campió: Jovens Massamagrell
    Infantil masculí 1ª fase
    Subcampió: CB Massamagrell
    Campió: Ajuntament Cheste

    Pujar