7 de juliol de 2020 7/7/20

A Tavernes Blanques i Dénia es jugara la 2ª fase dels JECV de frontó individual

A Tavernes Blanques i Dénia es jugara la 2ª fase dels JECV de frontó individual - (foto 1)

    Després de diverses setmanes on la climatologia ha impedit la disputa de les jornades de competició, aquest diumenge començara la segona fase dels XXXVI Jocs Esportius de la Comunitat Valenciana de frontó individual, amb la disputa de la segona fase de les categories benjamí, aleví, infantil i cadet. A partir de les 9 hores, començaran a jugar els 154 esportistes que han aconseguit la classificació en la primera fase procedents de 51 escoles de les tres províncies: El Puig, Meliana,  Genovés, Oliva, Piles, Sella-Relleu, Castalla, Muro Alcoi, Ondara, Benissa, Vila-real, Almassora, Moixent, Llíria, Bellreguard, Agost, Massamagrell, Pobla Vallbona, Vinalesa, Fornos, Orba, Beniarbeig-El Verger, Algimia, Castelló de la Plana, Benidorm, Beniparrell, Montserrat, Oliva, Laguar, Riba-roja, Xest, Valldigna, Alfàs del Pi, Petrer, Pedreguer, Borriol, Onda, Casinos, Vilallonga, Finestrat, Baronia, Tavernes Blanques, Faura, la Murtera, Borbotó, Tomás de Montañana, Massalfassar, Alfara del Patriarca, Santa Anna, La Vila, Murla, Maritim i Patraix. L’escola amb més jugadors en aquest fase és l’escola del Puig, la dominadora de la modalitat.

    Jugadors classificats per a la 2ª fase de la competició: 

    NIVELL A: 

    - Categoria benjamí 
    Adrián El Puig
    Alejandro Sella-Relleu
    Andreu E. Oliva
    Arnau Ondara
    David Genovés
    Ferrán Vila-real
    Gerard Meliana
    Jorge El Puig
    Julio Genovés
    Llorenç Benissa
    Miquel Muro Alcoi
    Pau El Puig
    Pedro Meliana
    Pere Piles
    Pol Almassora
    Saúl Moixent
    Sergi Oliva
    Vicent Castalla

    - Categoria aleví
    Adam Moixent
    Adrián N. Massamagrell
    Aitor Genovés
    Albert Genovés
    Álex Bellreguard
    Andreu Massamagrell
    Antonio Orba
    Borja Algimia
    Carlos El Puig
    Elies Orba
    Ferrán Castelló 
    Ferrán Pobla Vallbona
    Gerard Beniarbeig-El Verger
    Javier Algimia
    Jesee Piles
    Joan El Puig
    Joan G. Oliva
    Óscar Agost
    Óscar València-CEIP Rodríguez Fornos
    Pablo P. Agost
    Pedro N. Massamagrell
    Santi Llíria
    Toni Castalla
    Vicente Sella-Relleu
    Xavi Vinalesa

    - Categoria infantil
    Abel Moixent
    Alberto El Puig
    Aleix Almassora
    Alejandro Montserrat
    Álvaro Vila-real
    Carlos Beniparrell
    Daniel Benidorm
    Hugo El Puig
    Jeroni Bellreguard
    Jesús C. Oliva
    Joan Beniarbeig-El Verger
    Joan Laguar
    Jordi Massamagrell
    Jorge Massamagrell
    Juan Muro Alcoi
    Juanma Massamagrell
    Marc Orba
    Miquel Muro Alcoi
    Miquel S. Oliva
    Pau E. Oliva
    Pepe Almassora
    Rubén Moixent
    Xavi Beniarbeig-El Verger
    Xavi Vinalesa

    - Categoria cadet
    Alberto Borriol
    Alberto El Puig
    Alejandro Llíria
    Alex Petrer
    Álvaro Xest
    Brad Laguar
    Cristian Almassora
    Dani Alfàs del Pi
    Diego Almassora
    Efrén El Puig
    Josep Ondara
    Juan Carlos Montserrat
    Julio El Puig
    Manel Pedreguer
    Marco El Puig
    Mario Riba-roja
    Pau S. Montserrat
    Raúl Ondara
    Toni Sella-Relleu
    Vicent Valldigna
    Vicente Onda
    Yael Oliva

    NIVELL B

    - Categoria benjamí
    Adrián Tavernes Blanques
    Alberto Oliva
    Álvaro El Puig
    Bruno Massamagrell
    Edgar Massamagrell
    Edu Sella-Relleu
    Héctor Vilallonga
    Jordi Vilallonga
    Llorens València-CEIP Rodríguez Fornos
    Lluís Moixent
    Lucas València-CEIP Rodríguez Fornos
    Mario Baronia
    Miguel Casinos
    Miquel Bellreguard
    Omar Orba
    Pablo Castalla
    Román Faura
    Rubén Meliana
    Uxue Ondara
    Vicent M. Finestrat

    - Categoria aleví
    Alejandro Massalfassar
    Álex Beniarbeig-El Verger
    Cristian València-CEIP Tomás de Montañana
    Estanis Alfara del Patriarca
    Gerard Vila-real
    Guillem La Murtera
    Héctor Borriol
    Hugo Beniarbeig-El Verger
    Javier Borbotó
    Joan M. La Murtera
    Marc A. València-CEIP Tomás de Montañana
    Marcos Genovés
    Miguel Casinos
    Oliver Piles
    Pau Massalfassar
    Pedro Alfàs del Pi
    Poli R. Oliva Santa Anna
    Rubén Oliva
    Vicente Casinos
    Víctor La Murtera

    - Categoria infantil
    Alberto València-IES Maritim
    Álvaro València-IES Patraix
    Cristián València-IES Patraix
    David Moixent
    David S. Oliva
    Deme Pedreguer
    Eloi El Puig
    Hugo La Vila
    Hugo Llíria
    Iván Llíria
    Iván Murla
    Javier El Puig
    Mario Benidorm
    Miguel B. Santa Anna Oliva
    Pere Alfara del Patriarca
    Rafael El Puig
    Sergi La Vila

    - Categoria cadet
    Ángel Pedreguer
    Hugo A. València-IES Patraix
    Javi S. Sella-Relleu
    José A. La Vila
    Mario València-IES Maritim
    Martin València-IES Patraix
    Pablo València-IES Maritim
    Richar Massamagrell

    Les finals es jugaran el diumenge 25 de març, amb les presència dels millors jugadors de les cinc categories de competició.

    Pujar